Rozohovor s Kolim

Koli je mladý, nadějný a hlavně kvalitní YouTuber, kterých u nás postupně ubývá. V tomto rozhovoru se vám Koliho pokusíme přiblížit, poodkrýt jeho charakter, zjistit, jaký je vlastně mimo YouTube a proč byste měli sledovat právě jeho. Začínáme!

photo

Na YouTube jsi poměrně nováček, tudíž tě zatím moc lidí nezná. Můžeš se v pár větách představit?
„Zdarec lidi, tady je Koli….“ Tohle je začátek videa, který slyšelo už minimálně přes 17 000 lidí na začátku skoro každého mého videa. Jsem 15ti letý kluk, kterého baví tvorba videí a jsem rád, že mám tu možnost bavit lidi na internetu.

Kdo, nebo co tě inspirovalo, abys začal natáčet videa na YT?
Já sám nevím, ale nejspíš asi samotní YouTubeři, jelikož mě vždy zajímalo, co se za takovou pravidelnou tvorbou videí ukrývá a co to obnáší. Pamutuji si moje první video… Za 20 minut i s natáčením bylo na YouTube!

Jaké bylo tvoje úplně první video? Existuje ještě?
Moje úplně první video na YouTube si neslo název „2 stroužky česneku challenge.“ Ano, video ještě existuje. Je na mém starém YouTube kanálu jako soukromé a až uplyne ještě pár let, budu to chtít ukázat i s moji reakcí.

Jaké používáš vybavení? Jak důležité je vlastně pro YouTubera to technické zázemí?
Já a technika…​​ To zatím nikdy moc nešlo dohromady. Rok a půl jsem natáčel videa telefonem a byla to hrůza, ale i tak se dá dnes „prorazit“ a splnil jsem si svůj cíl. Nyní mezi moje vybavení patří jen stativ, zrcadlovka a notebook. Mikrofon ještě plánuju dokoupit a zbytek snad pořídím časem.

Mít dobré vybavení je pro YouTubera dnes velmi velké plus a jen mu to bude hrát do karet! Každý se přece rád kouká na krásný obraz a poslouchá kvalitní zvuk videa… Ale co si budem povídat…, to, jak je video sestříhané a obsahově kolik je na tom práce vám technika moc nepomůže. Sám tvořím videa na velmi slabém notebooku, ale jde to!:)

Kdo je tvůj nejoblíbenější YouTuber?
Momentálně mě baví Vláďa, Madbros, Jmenuju se Martin, Vaďák, Vidrail a ze zahraničí Jelly a Casey.
 
 Jakého YouTubera naopak nesnášíš? Proč?
​​Nedá se říct, že někoho nesnáším, ale prostě ho nemám rád. Když mě někdo nebaví nebo ho nemusím, nebudu s ním ztrácet svůj cenný čas, proto ani nikoho nehejtuju. Ale pokud vás zajímá koho nemám rád, je to například Datel (a spousta dalších), protože na to kolik má odběratelů je jeho kvalita podle mě dost špatná. Netočí nic zajímavého, videa jsou sestříhaná tak, že se mi to nelíbí a graficky mě to spíš odradí… Nechci se tu do nikoho navážet a podobně, ale je to můj názor za kterým si stojím.

Co největšího ti youtube dal? Např. nové vlastnosti.
Nebojím se vystupovat mezi lidmi, naučil jsem se lépe mluvit a umím snášet kritiku.

 Jaké video si myslíš, že se ti nejvíc povedlo? Proč?
Myslím si, že se mi nejvíc povedlo video „Kdyby byli důchodci YouTubeři,“ protože jsem si s tím vážně vyhrál a je tam neuvěřitelně moc práce, kterou diváci uměli ocenit. A na to, že je celé video natáčené a zvuk nahraný telefonem, tak se mi to povedlo a jsem s tím vážně spokojený. Dále jsem MALOU částí i rád za to, že moje dvě videa, která si nesou název „Snapchat s Fanoušky“ nabrala pěkná čísla a potahala mi celý YouTube kanál, ale většina je bohužel neaktivní.

Chtěl jsi někdy s YouTube skončit, třeba kvůli haterům?
Ne vyloženě skončit, ale byl jsem strašně demotivovaný tím, že z 16 000 odběratel jsem měl jen 2 000 zhlédnutí na videích. Dal jsem si pauzu a vše si srovnal v hlavě, přestal jsem řešit čísla a začal jsem se soustředit na aktivní publikum. Byla to nejspíš jen nějaká krize…

Je povolání YouTubera skutečnou prací? Nesetkáváš se s nepochopením a názorem, že nic neděláš a jen někde blbneš s kamerou?
Záleží v jaké míře. Já sám z videí ještě nevydělal ani halíř, protože videa zpeněžněná nemám, ale pokud vám to už začne vynášet slušné peníze a propagujete cizí produkty ve svých videí určitě bych to jako práci bral. Lidem se to sice nelíbí, ale je to byznys. Je to svým způsobem taky práce. Někdo 8 hodin pracuje a někdo hodiny tvoří videa. Udělat scénář, natočit, sestříhat, uploadnout na YouTube, udělat miniaturu a zařídit všude odkazy zabere možná ještě víc než 8 hodin jako v béžné práci. Já dělám video někdy i 3 dny. Takže si myslím, že se to jako práce brát rozhodně dá, jen nevím na jak dlouho to bude výhodné a až jednou s videy skončím, jak seženu normální práci, když řeknu, že jsem se např. 5 let natáčel, dával to na internet a to mě živilo.

Co bys poradil začínajícím youtuberům? Existuje někajé YouTuberské desatero?
Každý by si měl stanovit svůj cíl a to, čeho chce dosáhnout a je jen na něm jak to bude brát. Hlavně ať se nenechá shodit negativními názory a všímá si jen toho dobrého, protože to ho namotivuje něco dosáhnout. Pokud se jedná o seriozní kritku tak si z ní vzít ponaučení. YouTuberské desatero neexistuje, ale každý by si měl svoji cestu a desatero určit sám.

Co tě na YouTube táhne dál? Zhlédnutí, nebo radost z natáčení?
Nejvíc asi kladné reakce lidí, které zajímám a chtějí mě na svých obrazovkách vidět i nadále.

Máš „YouTube money“? Jaký máš názor na kauzu okolo nich?
K tomuto tématu jsem se už nějak před chvílí vyjadřoval, peníze z YouTube nemám a myslím si, že když někdo něco hodiny tvoří, měl by být i odměněn a je jedno jestli jako odměnu bere lajky, odběratele nebo peníze za videa.

Jaká je tvoje nejoblíbenější písnička, barva a činnost?
Moje nejoblíbenější písnička není, každým týdnem poslouchám nejradši něco nového, ale žánrem je to rap. Nejoblíbenější barvu mám asi bílou, zelenou, červenou a šedou, ale barev se není třeba bát a myslím si, že čím víc barev, tím se šíří lepší nálada. Nejradši se jdu sám někam projít se sluchátky nebo fotit přírodu, někdy se to dá krásně spojit a můžu u toho i tvořit video.

Co ty a vztahy?
Na vztahy mám podle mě ještě brzo. Je lepší mít dobré kamarády, co tu pro vás budou vždy, než vztah, který nemusí vždy skončit tak jak bývá v pohádkách.

Něčeho jsi již dosáhl, ale jistě někdy přemýšlíš o tom, co dál. Co je tvůj současný cíl? Čeho bys v tom, co děláš, chtěl dosáhnout?
Mým cílem vždy bylo mít poctivých 1 000 odběratelů. To se mi povedlo do půl roku a dnes bych chtěl dosáhnout toho, abych nikdy neomrzel svoje diváky a abych je bavil co nejdéle to půjde.

Na Koliho kanál se dostanete kliknutím zde. Kolimu za tento rozhovor moc děkujeme a zároveň mu přejeme mnoho štěstí, nápadů a úspěchů v jeho další tvorbě!   -Tým Komiksák.eu 🙂

Dan

Dan

Jsem hrdým zakladatelem tohoto webu a administrátorem naší emailové podpory. Dále se starám o firemní Facebookové stránky a další projekty určené pro propagaci, či budování značky a komunikaci s fanoušky. Zajímám se také o střih a editaci videí a o grafiku. V případě zájmu o spolupráci mne kontaktujte na emailu: daniel.grigar@Komiksak.eu!
Dan

Latest posts by Dan (see all)

Komentáře a diskuze