Co jsou to kokedamy?

Kokedama, slovo původem z Japonska má v Češtině význam jakési mechové koule. Jedná se o rostliny, zakořeněné v kouli hlíny zabalené v živém mechu. Tento způsob pěstování se vyvinul v Japonsku a postupně začíná uchvacovat více a více zahradníků, či domácích kutilů. Nejzajímavějším na samotném pěstování je fakt, že si hotovou „planetu“ s rostlinkou můžete zavěsit kamkoliv do prostoru, například do okna. Vytvoří to nezapomenutelný efekt, který uchvátí každého návštěvníka vaší domácnosti.
Péče o kokedamy také není příliš náročná, od běžných rostlin v květináči se moc neliší. Jedinou změnou a částečnou nevýhodou je to, že pro zalévání rostliny uvnitř kuličky musíme celou dekoraci sundat, umístit do misky s vodou a nechat nasáknout. Zároveň musíme hlídat, aby se rostlina „napila“ dostatečně a také, aby se obal nenasákl natolik, že okolní mech shnije. Podívejme se, jak taková kokedama vypadá.

15195899_10209270754138369_6234465107162496329_o

Lze je zakoupit i v České republice, ale za poměrně vysokou cenu. Domácí výrobu nedoporučujeme, pro správné složení výživové koule je potřeba několika vitamínových substrátů, lepivých jílů a kvalitních mechů. Máte s touto zajímavou dekorací nějaké zkušenosti?

Dan

Dan

Jsem hrdým zakladatelem tohoto webu a administrátorem naší emailové podpory. Dále se starám o firemní Facebookové stránky a další projekty určené pro propagaci, či budování značky a komunikaci s fanoušky. Zajímám se také o střih a editaci videí a o grafiku. V případě zájmu o spolupráci mne kontaktujte na emailu: daniel.grigar@Komiksak.eu!
Dan

Latest posts by Dan (see all)

Komentáře a diskuze