Přispívat, nebo ne? Očima dobrovolníka

Asi všichni známe ten trapný pocit, když jde naproti nám člověk s kasičkou v ruce a žádá od nás peníze, například na nemocné děti. Přispívat mu nechceme, protože… Většina lidí ani neví, proč nechce přispět. To je ta chyba. Kolemjdoucí odmítnou tzv. pomocníka, či dealera věcí určených k prodeji na podporu určitých charit a fondů hned po oslovení. Nezajímá je ani na co se peníze potřebují, kam poputují, případně kdo danou sbírku zastupuje. Nahlédněme tedy do života průměrných charitních dealerů. Abychom vše hned na začátku uvedli na pravou míru, 90% takových pomocníků pracuje bez nároku na mzdu. Mezi nimi jsou především studenti, důchodci, nebo také rodiny nemocných, kterým daná organizace pomáhá. „Když dělá zadarmo, tak si alespoň přispí a pracuje kdy chce.“ To je věta nejčastěji opakovaná v hlavách těch, kteří stojí před rozhodnutím, zda přispět, nebo ne. Musíme vás však vyvést z omylu. Pomocníci začínají vybírat do svých kasiček už od brzkých ranních hodin, v závislosti na rušnosti dané lokality. Uveďme si příklad: Tonda má za úkol prodat 100 porcelánových sloníků, nebo vybrat minimálně 3000Kč. Na náměstí je plno lidí ráno, když přes něj spěchají do práce. Je 1. prosince 7:00, ranní teploty jsou hluboko pod nulou a Tonda vyráží. Dostane se na místo, kde začíná jeho prodej. Každý druhý člověk dělá, že ho nevidí, každý třetí řekne, že nemá zájem a každý čtvrtý reaguje vulgárně. Pátý člověk ho vyslechne, ale následně se omluví, že nemá drobné. Zhruba jeden z dvaceti si sloníka doopravdy koupí a nadaci rád podpoří. Toto je klasický vzorec pro den téměř každého pomocníka, dotázat se jich na vašem náměstí můžete sami.
Těmto pomocníkům nezáleží na tom, zda si jeho „produkty“ koupíte, či ne. Nepotřebuje od vás získat stovky, nebo tisíce Korun. Jde převážně o to, aby se o dané organizaci více vědělo a abyste jí případně podpořili klidně minimální částkou, která je naprosto na vás. Vraťme se zpět k Tondovi. Denně, bez přestávek chodí po celých městech desítky hodin, musí se mile usmívat, stále opakovat ohrané věty a umět přijímat četná odmítnutí. Kdyby každý člověk, kterého Tonda potká dal 5Kč do jeho kasičky, do pár hodin je hotový a peníze putují za těmi, co je potřebují.
Opravdu jde spíše o to, že lidé nemají zájem navázat kontakt s cizími lidmi a vyslechnout si jejich problém. Pokud peníze doopravdy nemáte, či se vám to, na co máte přispět příčí, zachovejte si prosím svou a hlavně dealerovu důstojnost a nedělejte, že ho nevidíte. Myslete na to, že ten člověk, co vás právě oslovil, pracuje od rána do večera venku v zimě, bez nároku na mzdu a dělá to jen pro ty, na které vybírá.privesky_privesek-se-zetonem-do-nakupniho-vozicku-cerveny_2Nyní, aby článek nebyl tak vážný, podívejme se na fráze, které charitnímu dealerovi rozhodně neříkejte: 
1)
Sám mám málo.
2) Já nemluvit šesky.
3) Táhni! Odpal! Nezájem!
4) Já na to nejsem.
5) Těmhle věcem nevěřím.

15357037_10153987013556135_1218764671_n

Tento článek byl napsán z osobní zkušenosti při pomoci neziskové organizaci „Život dětem“, při které se nám podařilo vybrat 1711Kč během 6 hodin. Dárcům jménem obdarovaných děkujeme.

Změnili jste na charity a jejich postupy názor? Změnili byste něco? Pište do komentářů!

 

Dan

Dan

Jsem hrdým zakladatelem tohoto webu a administrátorem naší emailové podpory. Dále se starám o firemní Facebookové stránky a další projekty určené pro propagaci, či budování značky a komunikaci s fanoušky. Zajímám se také o střih a editaci videí a o grafiku. V případě zájmu o spolupráci mne kontaktujte na emailu: daniel.grigar@Komiksak.eu!
Dan

Latest posts by Dan (see all)

Komentáře a diskuze