Divoké vlny 2 – recenze

Po deseti letech přišlo do kin pokračováni filmu Divoké vlny. Tento druhý díl bohužel není takový jako ten první a ze začátku jsem si řikal sakra proč to tam takto je? Ukázka na pokračování taky není nějak extra super. Zabijácký ostrov, kde mají být podle legendy ty nejlepší vlny, a Cody si zase jednou uvědomí pomíjivost slávy a důležitost přátelství.Přes podobnosti v naraci se ale dvojka od svého předchůdce výrazně liší. V Divokých vlnách 2 se pohybujeme čistě ve světě klasických animovaných grotesek.

O837975-759cc

Rysy postav jsou co nejvíce zkarikované, což platí hlavně o celé partě machírků z Hang 5. A slovní humor je výrazně dětštější sice jsem se parkrát něčemu zasmál jako např. vtípkům na Mekáč ale jinak mi ten humor nepřišel nějak vtipný. V animovaných groteskách neplatí žádná fyzikální pravidla a tvůrci se vyřádili v několika zábavných akčních sekvencích odkazujících na filmové klasiky.  Samo studio Sony Pictures hodnotí komerční šance sequelu docela střízlivě a na rozdíl od českých kin ho na americkém trhu distribuuje rovnou na DVD. Divoké vlny 2 jsou vážně spíše pro děti.

Tento film dostává 38%

Fucop
Sleduj mě

Fucop

Jmenuji se Petr Čuba a mojí přezdívkou je Fucop a jsem rád že mohu psát články pro tuto skvělou stránku. Budu zde psát články ohledně hudby, filmů, koncertů nebo také divadla
Fucop
Sleduj mě

Latest posts by Fucop (see all)

Komentáře a diskuze