Koncert – Wild Nothing (US)

Včera se v pražském Rock Café konal koncert americké dream popové kapely Wild Nothing, která zde byla poprvé a zahráli jak známe hity jako např. Paradise nebo Nocturne, tak hlavně hity z desky INDIGO, kterou vydali v Srpnu minulého roku.

Ještě než začali Wild Nothing hrát, tak v Rock Café zahrály dvě české kapely. Jako první hrály ve 20h February, kteří pocházejí z Ostravy a hrají post-indie. V Rock Café zahrály hity ze svého debutového alba s názvem Branching Tracks. February dostaly letos i Cenu Jantar za kapelu roku 2018 a minulý rok si zahrály na Colors of Ostrava. February je čtyř členná kapela v které hrají Vlad Uskov, Tomáš Klézl, Tomáš Zahrada a Martin Hampel.

 

Přesně na čas po February v Rock Café hrály pražští Mayen kteří hned na začátek zahrály píseň Forever  Tuto pěti člennou partu která hraje Inde pop si přišlo poslechnout více lidí než February ale a je škoda že si February nepřišlo poslechnout více lidí jako Mayen protože obě tyto kapely byli dobře zvolenými předskokany díky fource.cz . Zpěvák Mayen Lukáš Vydra si hraní i zpívání opravdu užíval až z něj tekl pot. Mayen v Rock Café hrály hudbu hlavně z desky So Far So Good. Wild Nothing kterým byl tento večer věnován měli začít hrát v 21:30, ale začínali až o 10 minut později. Jak již bylo zmíněno na začátku, Wild Nothing zde hrály českému publiku svoje známé hity, ale také nové z desky INDIGO. Když Wild Nothing skončily a poděkovaly tak lidé dlouze tleskaly a čekalo se že bude přídavek ale ten bohužel nebyl i když by ho české publikum určitě uvítalo protože si koncert opravdu užívaly a všichni se hýbali do rytmu hudby a když měli v ruce kelímek s pivem.

Po koncertu si ale mohly fanoušci vyfotit s Wild Nothing a nechat si podepsat LP, CD nebo i něco jiného. Tím, že fanoušci nečekali, že se setkají s Wild Nothing, tak vykupovali merch stánek. Jeden z fanoušků si koupil i kazetu, aby měl něco podepsaného, protože CD INDIGO bylo vykoupené a bylo už pouze na vinylu, které lidi kupovali jak zběsilý. Před hudebním sálem se mohl člověk setkat i s February, kteří prodávali u merch stánku svoje LP za 500 Kč a svoje debutové album za 200 Kč. Já si album Branching Tracks koupil, protože jejich hudba je skvělá a kluci z kapely jsou moc milí. Sice jsem si chtěl koupit CD INDIGO, ale bylo pouze na kazetě nebo na LP a ani jedno bych si neměl jak přehrát, takže si ho pak objednám u ENdisc.cz, kde se dá sehnat skoro vše. Jen je škoda, že i skvělý Mayen prodávali pouze vinyl a Lukáš Vydra s nimi chodil po Rock Café aby si ho kdyžtak našli i ti, co šli rychle do šatny si pro věci. Takový byl koncert první koncert Wild Nothing u nás a já doufám, že se do ČR někdy vrátí a třeba i s větším publikem.

Fucop
Sleduj mě

Fucop

Jmenuji se Petr Čuba a mojí přezdívkou je Fucop a jsem rád že mohu psát články pro tuto skvělou stránku. Budu zde psát články ohledně hudby, filmů, koncertů nebo také divadla
Fucop
Sleduj mě

Latest posts by Fucop (see all)

Komentáře a diskuze